Wolontariat

“Bieg dla domu” akcja charytatywna dla pogorzelców z Bieśnika

20 maja br. doszło do pożaru jednorodzinnego domu w miejscowości Bieśnik. Trzyosobowa rodzina straciła w jednej chwili wszystko, co posiadała. Widok płonącego budynku, nadciągających wozów strażackich, przejętych i zatroskanych mieszkańców na zawsze pozostanie w naszej pamięci. W tak wielkiej tragedii, Państwo Wróbel mogli na szczęście liczyć na pomoc dobrych ludzi. Dzięki wsparciu ze strony rodziny, przyjaciół, sąsiadów oraz Samorządu Gminy Łużna udało się rozpocząć odbudowę domu.
 
Aby okazać poszkodowanej Rodzinie jeszcze więcej serca, Komitet odpowiedzialny za zorganizowanie zbiórki publicznej wraz z Dyrektorami Szkół z terenu gminy Łużna organizują akcję pn. “Bieg dla domu”, w którą włączą się wolontariusze działający przy Szkolnych Kołach Wolontariatu.
 
Celem akcji jest zbiórka do puszek, która będzie przeprowadzona wśród mieszkańców gminy, jak również pozyskanie darowizn od przedsiębiorców działających na terenie gminy Łużna. Trasy, na których będą odbywać się zbiórki zostały przedstawione w galerii poniżej. Zgromadzone w ten sposób środki zostaną w całości przekazane Państwu Wróbel. Pragniemy, aby nowo powstały dom przywrócił poczucie bezpieczeństwa, zapewnił komfort i zasiał spokój w codziennym funkcjonowaniu tej Rodziny.
 
Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie naszej akcji.