Wolontariat

Finał akcji charytatywnej “Bieg dla domu”.

Mamy to!!!!!!! Międzyszkolna akcja charytatywna „Bieg dla domu” zakończyła się sukcesem. Zebrano w sumie ponad 17 tysięcy złotych na pomoc w odbudowie domu dla pogorzelców z Bieśnika.
 
To właśnie w dniu dzisiejszym w godzinach przedpołudniowych, wolontariusze z sześciu szkół podstawowych z terenu gminy Łużna wyruszyli wyznaczonymi w swoich miejscowościach trasami, by zebrać środki na odbudowę domu dla Rodziny pogorzelców z Bieśnika. Uczniowie w kilkuosobowych zespołach pod opieką swoich nauczycieli, skutecznie przykuwali uwagę mieszkańców. Wszyscy bowiem mieli na sobie pomarańczowe koszulki, a co więcej, ich nadejście słychać było z daleka –instrumenty muzyczne, piszczałki, gwizdki, muzyka to tylko nieliczne sposoby, które zaznaczyć miały obecność wolontariuszy na trasach. W tym samym czasie uczniowie z ZSP nr 1 w Łużnej rozwozili podziękowania dla lokalnych przedsiębiorców, którzy włączyli się w akcję „Bieg dla domu” przekazując darowiznę na ten szczytny cel.
 
Po zakończonej zbiórce, przyszedł czas na podsumowanie akcji. Firma Libropol zapewniła transport uczestników „biegu” do centrum Łużnej. Przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury czekała pięknie rozłożona scena, którą przyozdabiało logo akcji. Imprezę poprowadził, jak zwykle w radosnym tonie, Pan Henryk Waląg -Dyrektor GOK w Łużnej. Na początku powitano przybyłych gości: Pana Mariusza Tarsę –Wójta Gminy Łużna, Pana Stanisława Kaszyka- Wicestarostę Powiatu Gorlickiego, Pana Przemysława Wszołka- Z-cę Dyrektora GOPS w Łużnej, Pana Wiesława Wojtasa – Prezesa OSP w Bieśniku oraz Panią Annę Kwiatkowską –Dyrektora Szkoły Podstawowej w Bieśniku, a zarazem pomysłodawczynię akcji.
 
Następnie przedstawiciele szkół przekazali Społecznemu Komitetowi Pomocy Pogorzelcom puszki ze zgromadzonymi datkami. Wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie na scenie. Kolejnym punktem jaki znalazł się w programie były występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bieśniku. Dzieci wykonały dwie inscenizacje słowno –muzyczne oraz układ taneczny do piosenki „Jerusalem”. Tematem przewodnim wystąpień było czynienie dobra. W dalszej kolejności na scenie pojawiali się zdolni i umuzykalnieni artyści działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej. To była prawdziwa uczta dla ucha i duszy.
 
Podczas wydarzenia nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach biegu. Grupa animacyjna „Zwariowani” zadbała, by szaleństwa na dmuchanych zjeżdżalniach pomogły w atrakcyjny sposób spożytkować resztki energii drzemiące w dzieciach. Zabawy nie było końca. Na tych, którzy poczuli głód lub pragnienie czekały wspaniałe pierogi oraz domowy kompot przygotowane, specjalnie na tę okazję, przez Spółdzielnię Socjalną POGÓRZE z Łużnej.
 
Fotorelacja z wydarzenia w linku poniżej. Autorem profesjonalnych zdjęć oraz nagrań z dzisiejszego dnia jest Pan Mateusz Sorota (msdron.com.pl).
Organizatorzy „Biegu dla domu” składają serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom, darczyńcom oraz ludziom dobrego serca, którzy aktywnie włączyli się w przebieg dzisiejszego wydarzenia.
 
Film:
 
Zdjęcia: