AKTUALONŚCI

Dzień Czekolady

10 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Czekolady. 

Czekolada jest uwielbiana na całym świecie od ponad 200 lat! Jemy ją w postaci tabliczek, ciastek, batonów czy lodów. Co prawda, specjalnym napojem czekoladowym rozkoszowali się już Majowie i Aztekowie, ale ziarna kakaowca dopiero w XV wieku przywiózł do Europy Krzysztof Kolumb z jednej ze swoich wypraw. Minęło jednak kilkaset lat, zanim w Niemczech powstała pierwsza tabliczka czekolady. Czekolada, oprócz tego, że jest pyszna, może również mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Badania wskazują, że substancje zawarte w czekoladzie pozytywnie wpływają na układ krążenia i pracę mózgu. Uczniowie naszej szkoły również uwielbiają czekoladę i w tym dniu mieli możliwość jej skosztowania z różnymi owocami i przekąskami.