AKTUALONŚCI

Wycieczka do Krosna

Dnia 15 października 2022 r. przedszkolacy oraz uczniowie naszej szkoły odwiedzili Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. W ciągu kilku godzin nasi uczniowie pozyskali ogrom wiedzy na temat produkcji szkła. Mogli nie tylko podziwiać niezwykłe eksponaty, ale również je dotykać, obserwować jak powstają, a nawet współtworzyć.

Zwiedzanie muzeum rozpoczęło się od powitania z przewodnikiem i przejściem do pomieszczenia hutniczego, w którym to mogliśmy obserwować jak i z czego powstaje szkło.

Następnie wszyscy uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, gdzie każdy mógł wykonać obrazek na szkle. W efekcie powstały pięknie malowane, szklane obrazki. Kolejno uczniowie mogli samodzielnie wybić pamiątkowe medale ze szklanej surówki.

Później uczniowie odwiedzili warsztaty zdobienia szkła, grawerowania, produkcji witraży i szklanych figurek. Ponadto, mieli okazję zobaczyć film prezentujący historię powstania huty szkła w Krośnie.

Na koniec, udaliśmy się w zachodnią część krościeńskiego rynku, gdzie w piwnicach uczniowie mogli zobaczyć kunszt artystów szkła, a także wziąć udział w eksperymencie, poznać zasadę działania kalejdoskopu, czy też działania światłowodów.

Na zakończenie, udaliśmy się do sklepu, gdzie każdy mógł zakupić szklaną pamiątkę. Wycieczka do Krosna na pewno na długo zapisze się w pamięci naszych uczniów.

Zachęcamy do obejrzenia video relacji z wycieczki: