AKTUALONŚCI

11 listopada

10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Wszyscy świętowaliśmy ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, wydarzeń historycznych naszej ojczyzny, wykonały prace plastyczne: godło i flagę.

W naszej szkole w tym dniu odbył się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas I, III, IV, VI i VIII recytowali wiersze i śpiewali wspólnie z nauczycielami pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność.

Celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Dzięki udziałowi w tego typu spotkaniach uczniowie od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Dzień ten nie przejdzie jednak do historii jako wydarzenie o charakterze czysto patriotycznym. Zaprosiliśmy bowiem do szkoły SPECJALNEGO GOŚCIA. Naszą młodzież szkolną odwiedził w tym dniu pan Marcin Kret. Z pochodzenia Gorliczanin, który jako polski zawodnik kick-boxingu K-1 oraz muay thai, jest zdobywcą brązowego medalu na Mistrzostwach Świata WAKO w 2015 r. w Belgradzie, w formule K-1 71 kg. Dwukrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski w formule K-1. W marcu 2012 zajął III miejsce w Mistrzostwach Polski Low-Kick Seniorów. 

Pan Marcin opowiedział uczniom swoją historię, w jaki sposób osiągnął sukces na arenie międzynarodowej. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści sportowca. Pan Marcin jest także znanym dietetykiem, który podzielił się z uczniami swoją wiedzą na temat zdrowego odżywiania i zachęcał do spędzania aktywnie wolnego czasu poprzez uprawianie różnych dyscyplin sportowych. 

Na koniec przeprowadził aktywną rozgrzewkę dla uczniów oraz krótki trening, podczas którego wszyscy obecni mogli zapoznać się z tajnikami kick –boxingu. Dzieci ćwiczyły z wielkimi zaangażowaniem. Sportowiec został nagrodzony gromkimi brawami. Spotkanie z panem Marcinem na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy 🙂