AKTUALONŚCI

PLASTYCZNE SUKCESY UCZNIÓW W KONKURSIE „MAGURSKA PALETA BARW”

      Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Magurskiego Parku Narodowego , edycja XVII pt. „Magurska paleta barw”. Listopadowe zajęcia koła plastycznego pod kierunkiem pani Lucyny Jamer-Książkiewicz poświęcono na analizę tematu konkursu, próbne szkice i wybór plastycznych technik. Ostatecznie na konkurs wysłano 15 prac. Kilka z nich uzyskało uznanie w oczach jury i autorom przyznano nagrody i wyróżnienia. Byli to:

Zofia Wróbel, uczennica klasy 2 – zajęła I miejsce w kategorii I

Helena Abram, uczennica klasy 1 – zajęła II miejsce w kategorii I

Aleksandra Szewczyk, uczennica klasy 1 – otrzymała wyróżnienie w kategorii I

Nikola Głowacz, uczennica klasy I – otrzymała wyróżnienie w kategorii I

Justyna Szura, uczennica klasy I – otrzymała wyróżnienie w kategorii I

Anna Gryboś, uczennica klasy 6 – otrzymała wyróżnienie w kategorii II

Klika prac, poza tymi nagrodzonymi, tradycyjnie zostało wyróżnione udziałem w wystawie pokonkursowej. Na wystawie znalazły się prace następujących uczniów z naszej szkoły:

Antoniego Tajaka klasa I, Jana Gryzika klasa I, Macieja Abrama klasa 3, Nikoli Rzemińskiej klasa 3, Amelii Rzemińskiej klasa 6.

 13 grudnia 2022 r. w Ośrodku Edukacyjno – Muzealnym im. Jana Szafrańskiego w Krempnej odbyła się uroczystość rozdania nagród, w której wzięliśmy udział. Oprócz wręczenia nagród i wyróżnień mogliśmy obejrzeć wystawę prac, braliśmy udział w głosowaniu na nagrodę publiczności, uczestniczyliśmy w spotkaniu z Panem Józefem Różańskim i Panem Konradem Krasoniem (pracownikami MPN), którzy w niezwykle interesujący sposób przedstawili „Przyrodnicze opowieści z krainy ognia i lodu”, obejrzeliśmy wystawy Ośrodka Edukacyjnego. Trzeba przyznać, że rok rocznie wyjazd do siedziby Magurskiego Parku Narodowego dostarcza niezapomnianych wrażeń i przeżyć głównie ze względu na wyjątkowo życzliwą atmosferę jaką tworzą pracownicy Ośrodka Edukacyjnego, ale także ze względu na bajkowe zimowe krajobrazy podziwiane  po drodze z okien autokaru. Już dziś czekamy na kolejne edycje konkursu.

Obszerniejsze relacje z  opisanego wydarzenia można znaleźć pod następującymi adresami:

https://nowyzmigrod24.pl/wiadomosci/3284-rozstrzygniecie-konkursu-magurska-paleta-barw-w-magurskim-parku-narodowym-zdjcia.html#gallery171ea4dea5-95

 

http://magurskipn.pl/index.php?d=artykul&art=780&kat=102&s=17&sk=1