Dzień Seniora 2023

19 stycznia 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole wyjątkowe święto – Dzień Babci i Dziadzia. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy się spotkać w tym niezwykłym gronie po tak długiej przerwie.

Dyrektor szkoły powitała zgromadzonych gości. Podczas swojego wystąpienia dziękowała seniorom za ich wielkie oddanie w procesie wychowywania dzieci, dbanie o nieprzemijalność wiary oraz kultywowanie tradycji w rodzinach.

Uczniowie szkoły podstawowej  zaprezentowali naszym gościom inscenizację “Jasełek”, zaś dzieci z oddziału przedszkolnego przedstawiły własną interpretację wiersza Juliana Tuwima “Rzepka”- na wesoło. 

Następnie ks. proboszcz Mieczysław Górski, pan wicestarosta Stanisław Kaszyk oraz pan radny Krzysztof Broński skierowali do naszych seniorów okolicznościowe słowo.

Nie zabrakło również tradycyjnego “Sto lat” oraz symbolicznych podarunków, które uczniowie wręczyli swoim dziadziom po zakończeniu uroczystości.

Stało się już tradycją, że wszystkie uroczystości szkolne w naszej szkole są nie tylko ucztą dla ducha, ale również dla podniebienia. Nasi drodzy rodzice również tym razem przygotowali dla zaproszonych gości iście królewski poczęstunek, przy którym mogliśmy się na chwilę zatrzymać, serdecznie porozmawiać, znów być razem.

Zachęcamy do wspólnego kolędowania: