Wycieczka do Wrocławia w ramach programu MEiN “Poznaj Polskę”

14 września uczniowie klasy czwartej, piątej i siódmej wraz z opiekunami udali się na dwudniową wycieczkę do Wrocławia, wyruszając w podróż z samego rana. Po dotarciu na miejsce z przewodniczką, zaczęło się intensywne zwiedzanie! Hala Stulecia – obiekt wpisany na listę UNESCO, Pergola i Park Szczytnicki, był dopiero początkiem do poznania tego wspaniałego miasta. Dech w piersiach zaparł wszystkim widok panoramy z drugiego najwyższego budynku w Polsce, Sky Tower, ale również multimedialny pokaz fontann. Ogród barokowy Ossolineum zachwycił swoim klimatem, podobnie jak wyspy Ostrów Tumski oraz Piaskowy wraz z katedrami wybudowanymi w stylu gotyckim. Nie obyło się również bez spotkań z krasnalami na rynku, które dosłownie wyrastały nam spod ziemi, a każdy z nich był inny!

Drugi dzień wszyscy zaczęli smakowitym, hotelowym śniadaniem w formie bufetu. Po wykwaterowaniu wyruszyliśmy obejrzeć Panoramę Racławicką, czyli monumentalne dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Panoramiczny obraz przedstawiający Bitwę pod Racławicami urozmaiciła prezentacja multimedialna, ukazująca historyczne aspekty bitwy pod Racławicami. Przedostatnim punktem naszej wycieczki było zoo połączone z afrykarium. Możliwość tak bliskiego obcowania z organizmami morskimi i lądowymi była wyjątkowym przeżyciem. Hydropolis zachwycił uczniów, przy pomocy technik multimedialnych, modeli, replik, pokazując temat wody z wielu różnych perspektyw. Podopieczni poznali wyjątkowe gatunki ryb, mogli zobaczyć jak wygląda replika łodzi podwodnej. Co ciekawe, interaktywne muzeum mieści się we wnętrzu byłego zbiornika na wodę czystą dla miasta.

Tym akcentem zakończyliśmy naszą dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Nasza wycieczka była niezapomniana. Poznaliśmy historię, kulturę i piękno tego miasta. To doświadczenie na pewno pozostanie w naszej pamięci na zawsze.