Bez kategorii

Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego

W naszej szkole w dniu 10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Warto na co dzień pamiętać o dbaniu o sferę duchową, jednak w tym dniu jest dobra okazja, by poruszyć tak ważny temat jakim jest zdrowie psychiczne.  Apel zorganizowany  w tym dniu dał możliwość uzyskania wiedzy potrzebnej do prawidłowego dbania o swoje samopoczucie,  oraz niesienia pomocy – wspierania innych.

Celem zorganizowania tego dnia było działanie uświadamiające, aby zwrócić uwagę na choroby psychiczne i ich wpływ na życie ludzi na całym świecie, a także walka ze stygmatyzacją osób  cierpiących z powodu zaburzeń.

W ramach celebrowania tego dnia uczniowie z klas 4-8 przedstawili rys historyczny powstania światowego dnia zdrowia psychicznego oraz zaprezentowali sposoby na higienę zdrowia psychicznego. Przeprowadzony został Quiz  w którym 3 drużyny rywalizowały ze sobą, wykazując się wiedzą dotyczącą szeroko pojętego zdrowia. W szkole, na gazetkach zostały przedstawione plakaty zawierające najważniejsze informacje w tym numery telefonu zaufania, miejsca w których można szukać pomocy w sytuacji kryzysu psychicznego.

Warto pamiętać, że zdrowie psychiczne wpływa na nasze samopoczucie i jakość życia,  i nie jest dane raz na zawsze, dlatego należy nadać mu priorytet, by móc radzić sobie ze stresem, pokonywać wyzwania i utrzymywać zdrowe relacje.