II Mini Jarmark Świąteczny w Szkole Podstawowej w Bieśniku

W dniu dzisiejszym, tj. 10 grudnia odbył się w naszej szkole II Mini Jarmark Świąteczny. Organizatorami wydarzenia byli Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej w Bieśniku oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Bieśnika.

Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą o godzinie 12:30, po której, zamiast niedzielnego obiadu, można było spróbować przygotowanych przez rodziców doskonałości. W menu znalazły się frytki, zapiekanki, doskonały bigos, napoje gorące, a wśród nich uwielbiana przez wszystkie dzieci gorąca czekolada. Na deser rodzice przygotowali słodkie paczuszki z domowym ciastem. Kto czekał za długo, by takową nabyć, ten się nie doczekał. Wszystkie przysmaki znikały ekspresowo. Rodzice zaskoczyli nas również swoimi artystycznymi umiejętnościami, których wyraz dali przygotowując magiczne stroiki świąteczne – wspaniały pomysł na bożonarodzeniowy prezent dla bliskich, bądź ozdobę dla swojego domu.

Na placu przed szkołą odwiedzić można było naszych lokalnych wystawców, którzy oferowali produkty pszczele, miody oraz zadziwiające zapachem oraz właściwościami pielęgnacyjnymi mydełka z szalowskiej “Mydło Stacji”. Nie zabrakło też wyjątkowego rękodzieła, częściowo przygotowanego przez zdolnych absolwentów naszej szkoły.

O godzinie 14:00, czekała na dzieci nie lada niespodzianka. Naszą szkołę odwiedziła Pani Iwona Brach, zaprzyjaźniona nauczycielka z sąsiedzkiej szkoły Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej. Przybyła do nas z pomocnikami – uczniami tamtejszej szkoły. Ten wyjątkowy zespół nie przybył jednak z pustymi rękoma – uraczył nas własnoręcznie upieczonymi pierniczkami w ilości 250 sztuk o różnych świątecznych kształtach oraz dużą ilością lukru. Rodzice zapewnili kolorowe posypki w dużych ilościach. Efekty tak przygotowanych warsztatów pierniczkowych można podziwiać na zdjęciach w galerii.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia był jednak nie kto inny jak brodaty starszy pan w czerwonym stroju, który przybył do Bieśnika powozem zaprzężonym w konie. Jak przystało na porządnego Mikołaja przywiózł dzieciom duuuuuuużo prezentów. Zanim jednak je wręczył, wysłuchał i obejrzał program artystyczny przygotowany przez dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas 1-3 naszej szkoły. Nie będziemy ukrywać, że był zachwycony występem i sowicie to dzieciom wynagrodził rozdając cudowne upominki. Nie zapomniał nawet o nauczycielach oraz Pani dyrektor naszej szkoły. To chyba oznacza, że całkiem dobrze wykonują swoją pracę 🙂

Na tym jednak nie koniec przyjemności. Kto wziął udział w Konkursie na Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną doskonale o tym wie. Jury w składzie: Pan Stanisław Kaszyk, Wicestarosta Powiatu Gorlickiego wraz z szanowną małżonką, Panią Małgorzatą Kaszyk  oraz Ksiądz Katecheta Rafał Sekuła długo obradowali, wybierając tę najpiękniejszą. Z tego co wiem wybór był tak trudny, że upierali się, aby nadać I miejsce wszystkim uczestnikom ex aequo, jednak zasady były nieubłagalne i należało wyłonić 1, 2, 3 miejsce oraz zasłużone wyróżnienia. Uczestnicy konkursu otrzymali następnie nagrody z rąk Pani Beaty Jałowiec, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Bieśnika.

Bieśnik po raz kolejny staną w blasku świątecznych światełek. Dziękujemy organizatorom za te przedświąteczne doznania oraz stworzenie atmosfery lokalnej bliskości, ciepła oraz dobrego serca.

fot. Mateusz Sorota