AKTUALONŚCI

Relacja foto-video z Kampanii Informacyjno Edukacyjnej w ramach projektu pn. Świat pszczołą stoi – ekologiczne formy wspierania owadów”

Pełna relacja z Kampanii Informacyjno – Edukacyjnej zorganizowanej przez Szkołę Podstawową w Bieśniku w ramach projektu “Świat pszczołą stoi – ekologiczne formy wspierania owadów.”
 
Relacja pod linkiem: https://fb.watch/dWAUIiPc4v/
 
12 czerwca 2022 r. na terenie naszej szkoły odbyły się różnorodne zajęcia edukacyjne o zabarwieniu ekologicznym zorganizowane dla dzieci dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz środków własnych Gminy Łużna. Uczniowie zgłębili wiedzę na temat życia mrówek i pszczół za sprawą fascynujących opowieści właściciela Pasieki “Boża Iskierka” z Męciny oraz stworzyli wokół szkoły „Owadkowy hotelik” – domki dla skrzydlatych przyjaciół, wokół których zostały posadzone drzewa preferowane przez owady.
 
Nie mogło się również obyć bez konkursu ekologicznego, w ramach którego uczniowie wykonali wspaniałe eko-pszczoły. Nagrody w postaci sprzętu elektronicznego oraz miodów i dyplomów zostały rozdane dzieciom w trakcie zorganizowanego dla rodziców poczęstunku w wydaniu plenerowym.
Zwieńczeniem ekologicznych atrakcji tego dnia był występ aktorów z Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, którzy w komiczny sposób przypomnieli naszym najmłodszym widzom jak ważne dla naszej planety jest utrzymywanie porządku w codziennym życiu oraz utrwalili z dziećmi wiedzę dotyczącą segregacji odpadów.
 
Z uwagi na bardzo rozbudowany charakter działań ekologicznych, kolejne warsztaty w ramach projektu pn. “Zero Waste oraz nauka sortowania odpadów” odbyły się natępnego dnia, tj. 13 czerwca. Podczas wydarzenia, prowadzący przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach recyclingu i dostarczyli ogromną ilość pomysłów na wtórne wykorzystanie materiałów, które każdego dnia lądują w koszu zaśmiecając naszą planetę. W ramach części warsztatowej uczniowie wraz z nauczycielami wykonali autorskie EKO – TORBY. Podziękowania dla firmy Eco2u.pl.
 
Te dni zostaną długo w naszej pamięci.
 
 

Zadanie realizowane w ramach projektu: “Świat pszczołą stoi – ekologiczne formy wspierania owadów” współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie