Szkoła w Bieśniku w trosce o WOLNOŚĆ zadaną

Dnia 10.11 odbyła się  w naszej szkole uroczystość z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości. Apel z okazji Święta Niepodległości był pełen patriotyzmu. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymn narodowy, a tym samym włączyliśmy się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. “Szkoła do hymnu”. Uczniowie w swoim wystąpieniu  oddali hołd bohaterom narodowym. Nie zabrakło również pieśni patriotycznych m.in. pieśni ,,Rota”. Atmosfera była nasycona duchem niepodległości i dumy z historii naszego kraju.

Dnia 11.11 dyrektor szkoły, Pani Anna Kwiatkowska wraz z pocztem sztandarowym naszej szkoły reprezentowali Szkołę Podstawową w Bieśniku podczas gminnych uroczystości rocznicowych, które rozpoczęła Msza Święta w Kościele pw. Świętego Marcina w Łużnej, tuż po niej nastąpiło uroczyste wciągnięcie flagi na maszt przy dźwiękach Orkiestry Dętej z Łużnej oraz pokaz kawaleryjski w wykonaniu Grupy Konnej Rekonstrukcji Historycznej w Barwach I Pułku Ułanów Krechowieckich.

Część artystyczną w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej zaprezentowały Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola TUPTUŚ w Łużnej, zachwycając publiczność swoim występem. Na scenie zaprezentowali się także Laureaci Konkursu Piosenki Religijnej i Patriotycznej ,,Bogu i Ojczyźnie”. Miło nam poinformować, że III miejsce w konkursie zajęła uczennica 7 klasy naszej szkoły – Anna Gryboś, która wykonała “Barkę” – ukochaną pieśń świętego Jana Pawła II w polsko – hiszpańskiej wersji językowej. Dziękujemy Pani Izabeli Prusak za przygotowanie uczennicy do konkursu.
 
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wzniosłego wydarzenia na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej pod linkiem:
 
 
https://www.facebook.com/gokluzna